Az IPL vagy Nd:Yag eljárás során láthatatlanná tesszük a sérült ereket.
A seprűvéna kezelés a seprűvénák, visszértágulatok megjelenésével a lábszár gyakori keringési zavarait orvosolja. Nőknél gyakoribbak az elsősorban a lábakon megjelenő vastagabb kékes, gyakran dudoros visszértágulatok, illetve az elágazódó, pókhoz vagy seprűhöz hasonló lilásvörös, vagy mély bordó seprűvénák. Kialakulásukat a terhesség, a fogamzásgátlók használata, a sok állással, járással járó munka és a túlsúly is elősegíti. A csoportosan megjelenő, kitágult erek esztétikailag is zavaróak, de égő érzést, fájdalmat, feszülést is okozhatnak. Ezek a károsodott erek funkciójukat nem tudják megfelelően teljesíteni, spontán gyógyulásuk nem várható. Veszélytelen lézerkezeléssel távolítjuk el lábszáráról a zavaró seprűvénákat és egyéb tágult visszereket.
Felületes vékony erek kezelésére az IPL fényét használjuk, a mélyebben fekvő vékony ereket a Nd:YAG lézer fényével kezeljük. A visszér kezelése során a lézer fénye szelektíven, az érfalon belül keringő vér hemoglobinjában nyelődik el, és felmelegíti azt. A felmelegedés hatására a kezelt érfal összetapad, majd felszívódik. A lézer fénye a bőr felsőbb rétegein úgy képes áthatolni, hogy azokat nem károsítja, így a visszér és seprűvéna eltávolítása nagy biztonsággal, mellékhatás nélkül végezhető.
Teendők a kezelés előtt
Az optimális eredmény elérése és mellékhatások elkerülése érdekében a visszér, illetve seprűvéna eltávolítását megelőző 4 hétben és a teljes kúra folyamán kerülendő a közvetlen napsugárzást, szoláriumozást, a barnító krémek és folyadékok használatát. Amennyiben a kezelni kívánt bőrfelszínt közvetlen napsugárzás éri, széles spektrumú, legalább 30-as faktorszámú fényvédőt kell használni.
Hány kezelés szükséges?
A visszér és seprűvéna megszűnéséhez személyenként, esetenként eltérően 2-6 kezelésre van általában szükség. Egy kezelés 15-30 percig tart.
Visszérkezelés utáni bőrápolás
A visszér és seprűvéna kezelése után nem szabad dörzsölni, vakarni a kezelt területet. Amíg a bőrelszíneződések láthatóak, nem ajánlott úszni. Az elszíneződött területet naponta kétszer be kell kenni antibakteriális kenőccsel. A bőr hámlása esetén nem szabad borotválni az adott területet, lecsipkedni a hámló bőrdarabkákat. Nagyon fontos a bőr hidratálása, mivel az elhalt darabkák spontán lehullanak. Amennyiben nincs hámlás, a bőr már sminkelhető. Bármilyen fertőzés gyanújának felmerülése esetén (kivörösödés, fokozott érzékenység, gennyesedés), azonnal konzultálni szükséges szakorvossal.
[wp-svg-icons icon=”keyboard” wrap=”i”] Online bejelentkezés
[wp-svg-icons icon=”phone” wrap=”i”] Visszahívás kérése